Kaimo bendruomenės, už savo indėlį į Lietuvos gerovę, nusipelnė pačios aukščiausios padėkos. Šių metų rugsėjo pabaigoje iškilmingame renginyje Lietuvos Žemės Ūkio ministerija pagerbs veikliausius ir aktyviausius kaimo žmones tradiciniuose apdovanojimuose  „Lietuvos kaimo spindulys 2016”. 2016-ieji paskelbti bendruomenių metais. Šia proga apdovanojimai bus įteikti ne individualiems kaimo šviesuoliams, o kaimo bendruomenėms, kurių stiprybė – veiklumas, pilietiškumas ir mokėjimas susitelkus nudirbti daugiau.

Kodėl bendruomenės svarbios?

Aktyvi kaimo bendruomenė – tai sveikos ir klestinčios Lietuvos pagrindas. Akivaizdu, kad bendruomenių aktyvumas ir bendromis jėgomis daromi pokyčiai prisideda prie visos šalies klestėjimo. Čia gera gyventi, žmonės mato galimybes pradėti verslą, įdarbinti bendruomenę ir rūpintis aplinka bei kaimo gerove. Kaimo bendruomenių, nusipelniusių padėkos už darbus Lietuvoje yra, ir apdovanojimų komisija tikisi sulaukti jų kaip įmanoma daugiau.

Siūlykite veiklias kaimo bendruomenes apdovanojimams. Jei žinote kaimą, kuriame:

 • gyvena iki 6 tūks. gyventojų,
 • veikia aktyvi, veikli bendruomenė, kuri daro kažką įdomaus ir naudingo Lietuvai ar savo kraštui,

Jūs galite siūlyti to kaimo bendruomenės organizaciją vienai iš 8 „Lietuvos kaimo spindulio“ nominacijų.

Nominacijų kategorijos

 1. VERSLIAUSIA BENDRUOMENĖ
  Apdovanojimas suteikiamas už kaime įgyvendintas verslo idėjas, kuriančias darbo vietas, savo veikla prisidedančias prie bendruomenės gerovės.
 2. INOVATYVIAUSIA BENDRUOMENĖ
  Apdovanojimas suteikiamas už kaime sukurtus naujus produktus, paslaugas ir išradimus; ūkyje, versle ar organizacijos veikloje taikomas pažangias technologijas ir metodus; naujoves dirbančias vietos bendruomenės naudai.
 3. UŽ KULTŪROS PUOSELĖJIMĄ
  Apdovanojimas suteikiamas už organizuojamus kultūrinius renginius, kurie sutraukia didelį dalyvių iš Lietuvos ir užsienio skaičių ir teikia didelę naudą bendruomenei.
 4. JAUNATVIŠKIAUSIA BENDRUOMENĖ
  Apdovanojimas suteikiamas už uolų jaunimo įsitraukimą į bendruomenės veiklas; jaunimui skirtų renginių gausą; kaime rengiamus mokymus, stovyklas, projektus ir įvairias kitas bendruomenės jaunimo labui daromas veiklas.
 5. UŽ POZITYVIUS POKYČIUS
  Apdovanojimas suteikiamas už aktyviai ir kokybiškai vykdomus projektus pagal įvairias programas, skirtas kaimo bendruomenei ir gyvenamajai aplinkai gerinti.
 6. UŽ TRADICIJŲ PUOSELĖJIMĄ
  Apdovanojimas suteikiamas už bendruomenės įsitraukimą į tautinio paveldo saugojimą – maisto ruošimą pagal autentiškus receptus, tradicinių papročių puoselėjimą, kaimo amatų ir gyvos kultūros išsaugojimą.
 7. UŽ SOCIALINĮ JAUTRUMĄ
  Apdovanojimas suteikiamas už socialiai aktyvią bendruomenės veiklą, padedančią likimo nuskriaustoms šeimoms, vaikams, neįgaliesiems ir kitoms socialinės rizikos grupėms.
 8. SVEIKIAUSIA IR SPORTIŠKIAUSIA BENDRUOMENĖ
  Apdovanojimas suteikiamas už propaguojamą sportišką ir sveiką gyvenseną kaime, bendruomenės dalyvavimą sveikatingumo ir sporto renginiuose.

Iš visų apdovanojimams „Lietuvos kaimo spindulys 2016” pateiktų paraiškų, Lietuvos Žemės Ūkio ministerija taip pat išrinks vieną labiausiai nusipelniusią bendruomenę, kuriai įteiks specialų apdovanojimą Už nuopelnus Lietuvos kaimui.

Apdovanojimų renginys

Apdovanojimai išrinktoms aktyviausioms ir veikliausioms kaimo bendruomenėms bus įteikti š.m. rugsėjo pabaigoje iškilmingame renginyje, kuriame dalyvaus Vyriausybės, Žemės Ūkio Ministerijos atstovai bei kiti garbūs svečiai.

TEIKITE PARAIŠKAS APDOVANOJIMAMS IKI RUGSĖJO 2 D.

Kas gali pretenduoti į apdovanojimus?
Pretenduoti į apdovanojimus gali kaimo bendruomeninės organizacijos, įsteigtos kaimo vietovėje iki 6 tūkst. gyventojų.

Kas gali siūlyti bendruomenines organizacijas apdovanojimams?
Pateikti paraišką ir pasiūlyti kaimo bendruomeninę organizaciją apdovanojimams gali tiek pati organizacija, tiek kiti juridiniai ar fiziniai asmenys.

Ar gali kaimo bendruomeninė organizacija siūlyti save kaip kandidatą apdovanojimui gauti?
Taip, gali.

Kaip teikti paraišką?

 1. Užpildykite konkurso „Lietuvos kaimo spindulys 2016” kandidato anketą. Ją galite parsisiųsti paspaudę čia.
 2. Užpildytą anketą atsiųskite elektroniniu paštu spindulys2016@zmmc.lt iki rugsėjo 2 dienos imtinai.
 3. Jei anketa sėkmingai gauta, jūs gausite tai patvirtinantį elektroninį laišką jūsų nurodytais kontaktais.

Teikdami paraišką kandidato anketoje būtinai nurodykite, kuriai nominacijai siūlote kaimo bendruomeninę organizaciją ir jos darbus arba įgyvendintas idėjas. Aprašykite, kodėl jūsų nuomone šie darbai nusipelno „Lietuvos kaimo spindulio 2016“ apdovanojimo. Komisijai bus daug lengviau įsitikinti jūsų siūlomos bendruomeninės organizacijos nuopelnais, jei pridėsite darbus atvaizduojančių bendruomenės nuotraukų, nuorodų internete ar rezultatus patvirtinančių dokumentų.

Iki kada siųsti anketas?
Paraiškos apdovanojimams priimamos iki rugsėjo 2 d. imtinai.

Į kelias apdovanojimų kategorijas gali kandidatuoti viena bendruomenė?
Apdovanojimų kategorijų skaičius, į kurias gali kandidatuoti viena bendruomenė, nėra ribojamas. Ta pati bendruomenė su tuo pačiu projektu gali kandidatuoti į kelias apdovanojimų kategorijas. Tačiau kiekvienai kategorijai reikia pateikti atskirą paraišką, viršuje nurodant, į kurią kategoriją kandidatuojama.

Kaip vykdoma atranka apdovanojimams?
Bendruomeninės organizacijos apdovanojimams bus atrinktos šiais etapais:

 1. Paraiškų apdovanojimams priėmimas – iki rugsėjo 2 d. imtinai
  Užpildytas paraiškas apdovanojimams siųskite elektroniniu paštu spindulys2016@zmmc.lt.
  Nuo rugpjūčio 12 d. anketą bus galima užpildyti ir internetu svetainėje www.spindulys2016.lt bei naujienų portale „Delfi“.
 2. Nominantų paskelbimas – rugsėjo pradžia.
  Žemės Ūkio ministerijos sudaryta apdovanojimų komisija vertins gautas paraiškas ir atrinks 3 nominantus kiekvienai apdovanojimų kategorijai. Nominantai bus paskelbti Žemės ūkio ministerijos interneto svetainėje, apdovanojimų interneto svetainėje www.spindulys2016.lt ir interneto naujienų portale „Delfi”.
 3. Visuomenės balsavimas 
  Už geriausias kaimo bendruomenes 8 nominacijose balsuos visuomenė interneto naujienų portale „Delfi”.
 4. Laureatų paskelbimas – rugsėjo pabaigoje iškilmingame „Lietuvos kaimo spindulio 2016“ apdovanojimų renginyje.
  Apdovanotos bendruomenės taip pat bus skelbiamos interneto naujienų portale „Delfi”, taip pat kitose nacionalinėse ir regioninėse žiniasklaidos priemonėse, Žemės ūkio ministerijos interneto svetainėje, apdovanojimų svetainėje www.spindulys2016.lt.

Kur galiu susipažinti su konkurso ir apdovanojimų nuostatais išsamiai?

Parsisiųskite Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijos patvirtintus konkurso „Lietuvos kaimo spindulys 2016” nuostatus, paspaudę čia.

Kur kreipkis kilus klausimams?

Iškilus klausimams dėl paraiškų teikimo ar konkurso eigos, prašome kreiptis žemiau nurodytais kontaktais:

Gytis Viršilas
Programos  „Leader”  ir informavimo skyriaus specialistas
LR Žemės ūkio ministerijos

Programos „Leader” ir žemdirbių mokymo metodikos centras
Tel. (8 37) 397 565
El. paštas: Gytis.Virsilas@zmmc.lt