Višakio Rūdos kaimo bendruomenė 2019 m. pateikusi projekto paraišką, susijusią su infrastruktūros sutvarkymo darbais, buvo viena iš nedaugelio bendruomenių patekusių į rezervinių projektų sąrašą, kurių įgyvendinimui skirta parama.

  Gautas finansavimas projekto „Prikelkim naujam gyvenimui stebuklingąjį Šaltinėlį“ Nr. NPKB-19-V-52 įgyvendinimui leidžia atnaujinti vieną iš svarbiausių Kazlų Rūdos savivaldybės lankomų vietų – Višakio Rūdos Šaltinėlį, kuris žinomas savo gydančiomis savybėmis, todėl laikomas šventu. Višakio Rūdos Šaltinėlis yra unikalioje vietoje – apsuptas šimtamečio miško, čia lankytojus traukia ne tik pats Šaltinėlis, bet ir tyras oras, graži gamta. Įgyvendinant projekto veiklas atlikti šulinėlio žemės vidaus darbai, įrengta perteklinio vandens nubėgimo ir paėmimo pompa,
restauruotas rentinys, pakeistos laikančiosios konstrukcijas, paruošta aikštelė Šv. Marijos statulos padėjimui, atnaujinti stogelyje esantys puošybos elementai.

  Bendras projekto biudžetas 3085,00 Eur, iš kurių – 2779,00 Eur sudaro paramos lėšos, 306,00 Eur. – pareiškėjo nuosavos lėšos.

  Pagrindiniai sutvarkytos infrastruktūros naudotojai yra Višakio Rūdos kaimo gyventojai, kuriems ši vieta svarbi dėl savo autentiškumo, istorinės praeities, kultūrinio ir dvasinio ryšio. Kasmet prie stebuklingojo Šaltinėlio organizuojama vasaros šventė, šv. Baltramiejaus atlaidai, tad projekto rezultatai bus prieinami renginių lankytojams, kurie dalyvaus šventėse, atlaiduose. Taip pat kasmet vasaros laikotarpiu mes šioje vietoje sulaukiame lankytojų, keliautojų, turistų, kurie domisi gamtos, kultūros meno, lankomų vietų išsaugojimu. Tai dažna šeimų susibūrimo vieta, traukos objektu tapusi žygeiviams, rokeriams, skautams, šauliams ir t.t. Čia taip pat tuokiasi jaunavedžiai, krikštijami vaikai. Mokyklų bendruomenės dažnai švenčia mokslo metų pabaigtuves.

  Nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai programos skirtos lėšos leido išsaugoti tai, kas buvo svarbiausia mūsų senoliams. Šiuo rezultatu džiaugsis daug įvairaus amžiaus ir skirtingų pomėgių asmenys.

LĖŠAS PROJEKTUI ĮGYVENDINTI SKYRĖ