Spalio 16 – 17 dienomis Kaišiadorių rajono vietos veiklos grupė organizavo tarptautinę konferenciją ,,VIENIJANTI ENERGIJA”. Pirmojoje konferencijos dienoje, kuri  buvo skirta įgyvendinamų ir įgyvendintų vietos projektų lankymui, kurie finansuoti pagal „Kaišiadorių rajono kaimo vietovių vietos plėtros 2015-2020 metų strategiją“ dalyvavo ir Sūduvos VVG atstovai. Pirmasis aplankytas projektas buvo Stasiūnų bendruomenės daugiafunkcinės sporto aikštelė. Projektas įdomus tuo, jog  daugiabučių namų apsuptyje įrengta aikštelė turi „žalią“ – saulės energija gaminamą apšvietimą. Saulės baterijos gana išmaniai sumontuotos, ant šalia aikštelės pastatytos pavėsinės stogo. Pagaminta elektros energija naudojama ne tik bendruomenės, bet ir netoliese įsikūrusios bibliotekos reikmėms. Atvykus į Kalvių kaimą sustojome prie vienos iš nedaugelio Lietuvoje klasicistinio rotondinio stiliaus  Kalvių Šv. Antano Paduviečio bažnyčios. Nuo čia atsiveria gražūs vaizdai į Kalvių ežero apylinkes bei akį traukia puoselėjama ežero pakrantė. Kalvių kaimo bendruomenė įdėjo nemažai pastangų, kad ežero pakrantė būtų viešai prieinama ir tinkama tiek poilsiui tiek kultūriniams renginiams skiriant didelį dėmesį neįgaliųjų integracijai. Įgyvendinant projektą įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas į Kalvių ežero pakrantę, sutvarkytas šlaitas, įrengta dviračių stovėjimo aikštelė yra galimybė prie pat ežero privažiuoti neįgaliesiems bei jų patogumui yra įrengta nuovaža į patį ežerą.  Tamsiu paros metu teritorija apšviečiama LED žibintais su saulės baterijomis.

  Anglininkuose lankėme gana verslią bendruomenę. Pagrindinė organizacijos veikla susijusi su vaikų dienos cento „Nemuno dienos centras“ paslaugų teikimu. Įgyvendintas projektas, kurio  metu buvo įsigyta: kompiuteris, akordeonas, kanceliarinės priemonės reikalingos vaikų ugdymui. Taip pat kondicionierius pastato šildymui ir vėdinimui, „žaliosios technologijos“ pastato apšvietimui ir vandens šildymui. Vaikų saugumo užtikrinimui įrengtos vaizdo kameros. Įsigytas naujas 8+1 vietų automobilis Renault Trafic, kuriuo vežiojami vaikai ir taip pat teikiamos pavėžėjimo paslaugoms visiems norintiems. Bendruomenė įgyvendino ir su verslo skatinimu susijusį projektą, kurio metu įsigytas traktorius su priekaba.

 Darsūniškio kaime lankėmės renovuotuose bendruomenės namuose, kuriuose pradėtas vystyti bendruomeninis verslas – teikiamos trumpalaikio apgyvendinimo, maisto gaminimo paslaugos, įvairios edukacijos, patalpos nuomojamos konferencijoms ir kitiems renginiams. Bendruomenės namuose taip pat išklausėme pranešimą apie atsinaujinančių išteklių finansavimo galimybes fiziniams asmenims.

 Vizito pabaigoje atvykome į sodybą „Degučių slėnis“.  Pareiškėjas, privataus verslo atstovas, įgyvendino projektą, kurio metu buvo sukurta darbo vieta kaimo gyventojui, įsigyta technika sodybos aplinkai prižiūrėti ir saulės moduliai elektros energijos gamybai.