Po ilgos kelionės su trumpu sustojimu Madride pagaliau pasiekėme Ispanijos šiaurės miestą Corella, kur prasidėjo ERASMUS + projekto „Tvarus mobilumas- tvari bendruomenė“ pirmasis susitikimas. Jame dalyvauja Ispanijos, Airijos, Danijos ir Lietuvos delegacijos.

Esame maloniai nustebinti šiltu priėmimu ir draugiškais santykiais su partneriais. Jaunimo atstovai yra apgyvendinti šeimose, kad ne tik pastiprintų anglų kalbos žinias, bet kuo daugiau sužinotų kaip gyvena bendraamžiai Ispanijoje.

Kovo 27 dieną buvo pirmoji projekto darbinė diena, kai susirinko visi partneriai iš keturių šalių. Buvome sužavėti Corella miesto mero priėmimu, kuris mūsų garbei leido iššauti senąsias salves mūsų atvykimo garbei kaip projekto atidarymo ženklą. Tokia garbė buvo suteikta pirmą kartą užsienio svečiams, o ne miesto Merui. Mokykloje vyko visų šalių jau atliktų projektinių veiklų pristatymas, vyko diskusijos apie būsimas projekto veiklas, kuriose tęsis iki 2021 metų.

Kiekviena šalis vykdys įvairius mokymus savanorystės skatinimui, mokysis komunikacijos su vyresnio amžiaus žmonėmis, teiks sociokultūrines paslaugas senjorams, populiarins dviračių transportą. Lietuvos delegacijai tai didelis iššūkis, nes visos šalys- partnerės dalyvauja pasauliniame tinkle „Dviratį minu- senjorą vežu“. Mes kol kas neturime tam pritaikytų dviračių ir kol kas pradėjome veiklą nuo vienišų asmenų lankymo namuose. Malonu, kad pirmieji atsiliepė Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos moksleiviai, kurie dalyvauja ir šioje kelionėje.

Tikime, kad jiems bus puiki proga susipažinti su kitų šalių patirtimi. Šeštadienį jie galės išbandyti šiai paslaugai pritaikytus dviračius. Visi projekto partneriai pirmąją dieną aptarė projekto iššūkius, dalinosi patirtimi ir apsikeitė simboliniais suvenyrais. Buvome sužavėti mokyklos dalyvavimu ekologiniame projekte, kurio metu visa mokykla renka plastiką, kuris vėliau perdirbamas (9 km nuo miestelio esančioje įmonėje) ir sugrįžta perdirbtas plastikas šiukšlių dėžėmis, suoliukais miestelio infrastruktūrai gražinti. Po pietų jaunimas buvo pakviestas pasimokyti ispaniškų šokių naujuose kultūros namuose, kuriuose įsikūręs ir kino teatras bei erdvus jaunimo centras. 


Su jaunimu diskutavome, kad jau iš pirmos dienos įspūdžių daug kyla idėjų ir iniciatyvų, ką galėtume panaudoti grįžę į Kazlų Rūdą. Tikime, kad šis projektas duos proveržį Kazlų Rūdoje kuo daugiau jaunimo ir visą bendruomenę įtraukti į savanorystę bei atsigręžti į ekologiją. 
Šiandien visi projekto dalyviai išvykstame į Pamploną. Tikimės daug įdomių ir vertingų diskusijų. 
Reda Kneizevičienė 
Sūduvos VVG pirmininkė