Sūduvos VVG startavo su tarptautinio projekto „Pažinkim mūsų regionų kultūrą veiklų įgyvendinimu. Projekto idėja – kultūriniai ir kulinariniai mainai, siekiant stiprinti kaimiškųjų regionų gyvybingumą. Projektas įgyvendinamas kartu su partneriais iš Lenkijos – vietos veiklos grupe KOLD ir vietos veiklos grupe 7-Kraina Nocy i Dni.

Projekto tikslas. Tarptautinio bendradarbiavimo projektu siekiama stiprinti regionų gyvybingumą panaudojant vietos turistinius ir kultūrinius produktus kaip pagrindines stiprybes aktyvinant kaimo plėtros veikėjus, traukiant lankytojus ir investicijas.

Nemaža dalis Sūduvos VVG teritorijoje veikiančių bendruomenių žengia gana tvirtus žingsnius verslumo link organizuojant edukacines programas, tad liepos 31 d. atvykusiems projekto partneriams buvo ruošiamasi jas pristatyti. Būdos kaimo bendruomenė sutiko svečius su tradicinėmis dainomis, pasipuošę tautiniais rūbais, demonstravo senuosius lietuvių amatus, mokė svečius tradicinių šokių, dainų. Antanave mus pasitiko dvaro ponia, kuri pasidalijo istorijomis apie senojo dvaro šeimininkus, pakvietė svečius į koplyčios muziejų. Sasnavos miestelyje visi sugrįžome į čia veikiančios Zuikių mokyklos“ pirmą klasę, Zuikių muziejuje skaičiavome zuikius, gaminome miego zuikučius, svečiai lankėsi naujai įrengtame zuikių kiemelyje pagal projektą finansuojamą Sūduvos VVG 2014-2020 m. VPS lėšomis. Ožkyčių ūkyje „Bagota ciba“  svečių laukė sūrių degustacija ir fotosesijai linksmai nusiteikę ožkytės. Edukacinė programa pasibaigė plaktukų kaukšėjimu Višakio Rūdoje, čia svečiai iš lauko augalų specialia technologija (pagrindinis įrankis plaktukas) gamino atvirukus.

Vienas pagrindinių šio vizito tikslų – partnerių meno kolektyvų dalyvavimas Kultūros paveldo renginyje -Bagotosios kermošiuje. Savo pasirodymais renginio žiūrovus džiugino Lenkijos instrumentinis ansamblis „Seven Brass“ ir ilgametes tradicijas turintis folkloro ansamblis „Liskowianie“. Projekto partneriai su savo atsivežta produkcija dalyvavo ir kermošiuje, buvo siūloma įsigyti pintų gaminių, medžio drožinių, tekstilės gaminių.

Projekto partneriams, šio vizito metu, buvo pristatomi Sūduvos VVG atstovaujamos teritorijos kultūriniai pranašumai, identifikuojami pranašumai ir trūkumai siekiant kurti turizmui patrauklų regioną.