Kazliškių kaimo bendruomenė

Ričardas Martinkus

Pirmininkas

Kazliškių k. 10, Kazlų Rūdos sen., LT-69447 Kazlų Rūdos sav.
Mob.: +370 611 15941
El. p.: r.martinkus00@gmail.com 

 
 
Kazliškių kaimą supa spygliuočių miškai. Kadangi žemės yra prastos, o iš visų pusių supa graži gamta, žmonės tikisi pradėti kaimo turizmo verslą. Kazliškių kaimas išsidėstęs išilgai Jūrės upelio miškingoje vietovėje. Pagrindinė kaimo gatvė yra išilgai Jūrės upelio miškingoje vietovėje, kurios ilgis – 3,8 km. Kaime yra 32 sodybos. Kazliškių kaimo bendruomenė oficialiai savo veiklą pradėjo vykdyti 2003 m. Nuo pat pradžių bendruomenės nariai turėjo aiškią veiklos kryptį – skatinti Kazliškių kaimo ir aplinkinių gyvenviečių jaunosios kartos kultūrines iniciatyvas bei gerinti vietovės infrastruktūrą kultūrinės veiklos plėtrai. Nuo 2004 m. Kazliškių kaime kasmet rengiami dainuojamosios poezijos festivaliai „Bardų naktys“. Šis festivalis jau gerai žinomas ne tik tarp Suvalkijos bardų. Bendruomenėje yra 28 nariai.
Bendruomenės ateities planuose numatoma: vystyti kaimo turizmo verslą ir netradicinius kaimo verslus, įrengti bei sutvarkyti poilsio zonas, ant Jūrės tvenkinio užtvankos statyti hidroelektrinę. Jos energija būtų naudojama bendruomenės reikmėms, kaime įsteigti mokymo ir kultūros centrą. Centre būtų įrengtas interneto ryšys, eksponuojami Kazliškių menininkų kūriniai, būtų rengiami bendruomenės įvairūs renginiai.
Taip pat bendruomenė ateityje norėtų daugiau dėmesio skirti gamtosaugos projektams: Jūrės upelio ekosistemoms tyrimui, bebro išnykimo problemą spręsti. Bendruomenė planuoja sutvarkyti savo pagrindinį kelią.