Kovo 25-30 dienomis Ispanijos šiaurės Corella mieste vyko ERASMUS + projekto „Tvarus mobilumas- tvari bendruomenė“ pirmasis susitikimas. Jame dalyvavo Ispanijos, Airijos, Danijos ir Lietuvos delegacijos. Šis projektas tai pirmas žingsnis Lietuvai įsijungti į Danijos socialinės inciatyvos „Dviratį minu- senjorą vežu“ pasaulinį tinklą. Esame dėkingi Lietuvos ambasadai Danijoje, kuri pakvietė mus tapti šios socialinės inciatyvos pradininkais Lietuvoje. 


Buvome maloniai nustebinti šiltu partnerių priėmimu, rūpesčiu ir draugiškais santykiais. Jaunimo atstovai buvo apgyvendinti šeimose, kad ne tik pastiprintų anglų kalbos žinias, bet ir kuo daugiau susipažintų su bendraamžiais Ispanijoje, jų kultūra ir papročiais. Buvome nustebinti Corella miesto mero priėmimu, kuris mūsų garbei leido iššauti senąsias salves mūsų atvykimo garbei kaip projekto atidarymo ženklą. Tokia garbė buvo suteikta pirmą kartą užsienio svečiams, o ne miesto Merui. Corella mokykloje vyko visų šalių jau atliktų projektinių veiklų pristatymas, vyko diskusijos apie būsimas projekto veiklas, socialinių tinklų panaudojimą projekto veikloms viešinti, kuriose tęsis iki 2021 metų.

Kiekviena šalis vykdys įvairius mokymus savanorystės skatinimui, mokysis komunikacijos su vyresnio amžiaus žmonėmis, teiks sociokultūrines paslaugas senjorams, populiarins dviračių transportą. Lietuvos delegacijai tai didelis iššūkis, nes visos šalys- partnerės dalyvauja pasauliniame tinkle „Dviratį minu- senjorą vežu“.

Kadangi mes kol kas neturime tam pritaikytų dviračių, menkai išvystyta infrastruktūra, tad veiklą pradėjome nuo vienišų asmenų lankymo namuose. Malonu, kad pirmieji atsiliepė Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos moksleiviai, kurie dalyvavo šioje kelionėje, t.y. Lukas Blusevičius, Edvinas Vasiliauskas ir Žygimantas Zbarauskas. 

Visos penkios projekto dienos buvo intensyvios. Vyko ne tik bendra konferencija, kurioje kiekviena šalis rengė savo pristatymus, bet ir lankėmės senelių namuose, jaunimo savanoriai rengė apžvalgines ekskursijas, kulinarinio paveldo ir amatų pristatymus, mokėmės ispanų kalbos, dalyvavome interaktyviame žaidime apie mobilumą, Ispaniją, susipažinome su šio regiono kultūros paveldo objektais, aplankėme Olite pilį ir garsųjį bulių lenktynėmis Pamplonos miestą, Bardenos dykumą, Tudelos miestą. Buvome maloniai nustebinti, kad Corellos ir Pamplonos miestų Merai priėmė projekto dalyvius savo administracijose, supažindino su savivaldybės darbu. Paskutiniąją projekto dieną projekto dalyviai priėmė Ispanijos partnerių pasiūlytą iššūkį- 25 km trasa dviračių žygį. Šeštadienio rytą išvykome pasižvalgyti po Corella miesto apylinkes. Žygio dalyviai dalyvavo parko sodinimo talkoje bei dalyvavo poilsio vietos atidaryme, kurioje iš LEADER programos lėšų įrengta paukščių stebėjimo vieta. Atidaryme dalyvavo miestelio Meras, nemažai spaudos ir televizijos atstovų bei projekto partneriai.

Visoje dviračių trasoje yra įrengtos nuorodos, poilsiui skirtos vietos ir viešinimo lentos. Įdomus faktas tai, kad visos poilsiavietės įrengtos iš perdirbto plastiko. Jį rūšiuoja vietos gyventojai, vėliau savanoriai sukrauna į maišus ir vežama į 9 km nuo miestelio esančią perdirbimo įmonę, iš kurio sugrįžta parko suoliukais, šiukšliadėžėmis ar nuorodų stulpais. Tai puikus pavyzdys kaip tausojant gamtą tvarkoma infrastruktūra. Buvome sužavėti ir mokyklos dalyvavimu ekologiniame projekte, kurio metu visa mokyklos bendruomenė dalyvauja plastiko rinkime. 


Tikime, kad šis projektas duos proveržį Kazlų Rūdoje kuo daugiau jaunimo ir visą bendruomenę įtraukti į savanorystę bei tvarios aplinkos kūrimą. Jau gegužės mėnesį Sūduvos VVG planuoja organizuoti dviračių žygį maršrutu Kazlų Rūda- Ežerėlis. Esame dėkingi visiems už draugiškumą o ispanams už svetingumą ir rūpestį. Sekantis susitikimas bus birželio mėnesį Dubline. Tad kviečiame jaunimą ir savanorius įsijungti į projekto veiklas ir sekti mūsų informaciją. KURKIME TVARIĄ APLINKĄ KARTU SU ISPANIJOS, DANIJOS IR AIRIJOS PARTNERIAIS. 


Smulkesnė informaija tel. 8697 40662, el paštu redaknei@gmail.com
Reda Kneizevičienė 
Sūduvos VVG pirmininkė