Balandžio 17-18 dienomis Vilniuje vyko Socialinio verslo forumas. Pirmoji diena buvo skirta apžvelgti socialinio verslo inovacijas Lietuvoje ir Europoje. Diskusijoje dalyvavo ministro pirmininko patarėja Rugilė Andziukevičiūtė-Buzė, Lietuvos socialinio verslo asociacijos direktorius Edvinas Regelskis , Glatzer, Reach For Change atstovė Jurgita Ribinskaitė, NVO avilio atstovė Monika Juknienė ir Pirmo blyno direktorius Tim van Wijk, kurie dalinosi savo patirtimi ir pristatė savo socialinio verslo idėjas.


Antroji diena buvo skirta EBPO ir Europos komisijos politinės apžvalgos pristatymui „Socialinio verslumo ir socialinio verslo plėtros skatinimas Lietuvoje“. NVO Avilio direktorius Arūnas Survila pristatė socialinio verslo ir socialinių inovacijų raidą nuo 2012 metų. Forume daug dėmesio buvo skirta poveikio matavimui ir efekto rodikliams – kaip identifikuoti ir pamatuoti. Apie tai kalbėjo Olandijos ir Suomijos atstovai. Socialinių paslaugų Lietuvos sistemą pristatė LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovė Guoda Vaičekauskaitė, o Versli Lietuva verslumo departamento direktorius Gytis Morkūnas apžvelgė viešųjų paslaugų perdavimo metodiką.

Panelinėje diskusijoje dalyvavo LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijos viceministras Gintaras Vilda, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministras Eitvydas Bingelis, LR Žemės Ūkio ministerijos atstovė Ilona Javičienė, Socialinio taksi vadovė Solveiga Ratkevičiūtė, Nevyriausybinių Organizacijų Informacijos ir Paramos Centro vadovas Martinas Žaltauskas. 


Daugelis pranešėjų akcentavo, kad siekiant pasiekti gerų rezultatų yra svarbu:
1. Nustatyti, kokios problemos turi būti sprendžiamos;
2. Nustatyti pagrindines priežastis;
3. Sukonkretinti pokytį, ko norima pasiekti;
4. Surasti partnerius kas padėtų;
5. Pirkti pokyčius, o ne konkrečias paslaugas;
6. Svarbu nuolat stebėti pokytį. 
Svarbiausia suprastI problemos priežasis. 
Malonu forume buvo sutikti VVG kolegas, senus pažįstamus iš Anglijos ir Baltarusijos. 
Reda Kneizevičienė
Sūduvos VVG pirmininkė