Liepos 9-12 dienomis 40 asmenų delegacija atstovaujanti Sūduvos VVG dalyvavo kultūrinių ir kulinarinių mainų renginyje, kurį organizavo projekto partneriai KOLD VVG (Lenkija, Lwowek).

     Vizito metu delegacija buvo suskirstyta į dvi grupes, 30 asmenų dalyvavo kultūriniame renginyje, o 10 – kulinariniuose užsiėmimuose. Projekto partneriai laukė su iš tiesų turininga programa.

     Projekto partnerių vietos tradicijų ir papročių pristatymas prasidėjo atnaujintame kultūros centre Opalenicos mieste. Kultūros centras daugiafunkcinis, čia įrengta salė su scena įvairiems pasirodymams, atskira salė parodoms, o daugiausiai susidomėjimo sulaukė nedidelis kino teatras, talpinantis apie 30 žiūrovų.

     Lankomo regiono vizitine kortele galime laikyti įvairius gaminius pintus iš vytelių, šis darbas turi gilias tradicijas, kurios saugomos ir puoselėjamos iki šiol. Vytelių meistrų dirbiniais galėjome pasigrožėti  pintų dirbinių muziejuje bei poilsio parke Nowy Tomysl mieste. Atvykus į muziejų grupę pasitikusi darbuotoja pristatė muziejaus veiklą bei teikiamas paslaugas, viena iš teikiamų paslaugų, mokymas pinti iš vytelių. Mūsų apsilankymo metu kaip tik vyko ši edukacija, kurios metu širdeles pynė mergvakario dalyvės.

     Tos pačios dienos popietę vyko atvykusių kolektyvų pasirodymai ir savo tradicinio muzikavimo pristatymai šalia kultūros centro įrengtoje scenoje. Scena gražiai puošta vytelėmis, kaip ir daugelis akcentų šiame mieste.

     Mūsų viešnagės metu kelionės dalyviai turėjo galimybę apsilankyti ir lenkų dainininkės ir dainų autorės Renatos Przemyk koncerte Dusznikuose.

     Išvykos metu ne tik dalyvavome kultūriniuose renginiuose, tačiau aplankėme ir  įgyvendintus projektus pagal KOLD VVG vietos plėtros strategiją. Vienas jų labirinto įrengimas Jansowo mokymo ir laisvalaikio centre (Kuslin) siekiant įvairinti paslaugas ir pramogas čia besilankantiems svečiams. Šiuo metu labirintas dar tik augantis, nes suformuotas iš nedidelių tujų, kurias sodino vietos jaunimas ir savanoriai atstovaujantys vieną iš  Slovakijos VVG. Vėliau vykome į pynimo iš vytelių dirbtuves Chraplewo kaime, kur visi iš arčiau susipažinome su šiuo darbu, galėjome pamėginti nusipinti savo krepšelį ir įvertinti, kad tai tikrai sudėtingas, daug kruopštumo reikalaujantis darbas.

      Vėliau vykome įvertinti Lwowek centrinės aikštės atnaujinimo darbus, kur visai šalia įsikūręs ir mūsų partnerių KOLD VVG ofisas.

     Grįžtant į Nowy Tomysl miestelį aplankėme pintinę Guinness rekordininkę, kuri puošia miestelio centrą.

     Šios kelionės metu 10 kelionės dalyvių turėjo atskirą programą ir dalyvavo kulinariniuose užsiėmimuose bei amatų dirbtuvėse. Pristatant kulinarinį paveldą dalyviai dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose, kuriuos vedė vietos šeimininkės (Opalenica), mokėsi gaminti tradicines bandeles labai panašias į prancūziškus kruasanus. Kitų kulinarinių dirbtuvių metu Kuslino bendruomenės namuose vyko koldūnų su įvairiais įdarais gaminimas.  Amatų dirbtuvių metu dalyviai mokėti pynimo iš vytelių paslapčių (Poprota) bei gilinosi į floristikos subtilybes Jansovo mokymo ir laisvalaikio centre (Kuslin). 

     Mūsų apsilankymą vainikavo baigiamasis renginys, kuriame dalyviai gavo sertifikatus, o su projekto partneriais apsikeitėme prisiminimo dovanomis.

     Išvyka buvo tikrai turininga, per keturias dienas spėjome daug kur sudalyvauti, daug ką pamatyti, o geriausias idėjas parsivežėm į savo bendruomenes.

     Sūduvos VVG administracijos vardu dėkojame visiems kelionės dalyviams, tikimės kad  parsivežtos idėjos, patirtys ir pažintys duos naują impulsą vykdant bendruomeninę veiklą.

     Ypatingas ačiū Kazlų Rūdos Kultūros centro kapelai „Rudnia“ ir šio kolektyvo vadovei Ingai Puniškaitytei-Kidolienei, kurie atstovavo Sūduvos VVG pristatydami mūsų krašto tradicinę muziką partnerių organizuotame kultūriniame renginyje.